طرز تهیه حلوا عربی خوشمزه با طعمی فوق العاده

0

حلوا به دلیل وجود مواد قندی زیاد در تولید انرژی برای بدن تاثیر زیادی دارد بنابراین بهتر است کدبانوهای عزیز از پخت انواع حلوا برای افطار ماه مبارک رمضان غافل نشوند. در ادامه طرز تهیه حلوا عربی را به صورت مرحله به مرحله به شما همراهان عزیز و گرامی آموزش می دهیم.

حلوا از انواع دسرهای خوشمزه است که با روش های مختلفی تهیه می شود. حلوای هویج و حلوای عربی و حلوای زعفرانی از انواع حلواها با طعم بی نظیر هستند و شما می توانید این نوع حلواها را در منزل به راحتی بپزید.

دستور تهیه حلول عربی

مواد لازم

  • آرد : ۱ پیمانه
  • شیر خشک : ۱ پیمانه
  • شکر : ۱٫۵ تا ۲ پیمانه
  • روغن مایع : مقداری
  • کره : ۱۰۰ گرم
  • آب : شش پیمانه
  • گلاب : ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه حلوا عربی در منزل

برای تهیه حلوا عربی ابتدا آب را در ظرفی مناسب بریزید و ظرف حاوی آب را روی حرارت گاز قرار دهید تا آب به دمای جوش برسد سپس شکر را درون آب در حال جوش حل کنید. در مرحله بعدی طرز تهیه حلوا عربی کره و روغن مایع را درون تابه ای مناسب بریزید و تابه را روی حرارت گاز قرار دهید تا کره و روغن مایع ذوب شود سپس شیرخشک و آرد را درون تابه ریخته و با کمک قاشق این مواد را به صورت مرتب هم بزنید تا زمانیکه رنگ آرد و شیرخشک قهوه ای شود. توجه داشته باشید که شیر خشک زود میسوزد بنابراین بهتر است از تفت دادن زیاد آرد و شیرخشک خودداری کنید.

تفت دادن آرد
در این مرحله از دستور تهیه حلوا عربی به مخلوط آرد تفت داده شده گلاب و محلول آب و شکر در حال جوش را اضافه کنید سپس مخلوط آرد و شربت حلوا را از روی حرارت گاز بردارید و به صورت مرتب و تند تند آن را هم بزنید تا مایع حلوا یکدست شود و گلوله ای در آن باقی نماند توجه داشته باشید که غلظت مایع حلوا باید مانند ماست باشد و قبل از سرد شدن حلوا باید آن را در ظرف مناسبی برای سرو بریزید.
اگر مایع حلوا آبکی و شل است باید دوباره آن را روی حرارت گاز قرار دهید تا سفت شود همچنین اگر مایع حلوا زیادی سفت است باید مقداری آب جوش به آن بیفزایید.

اضافه کردن شربت به آرد تفت داده شده

طرز تهیه حلوا عربی خوش طعم     تزیین حلوا عربی

در طرز تهیه حلوا عربی می توانید بعد از قرار دادن حلوا آماده شده درون ظرف یک عدد کیسه فریزری روی حلوا قرار دهید و با کمک فشار دست سطح حلوا را صاف کنید سپس از روش های تزیین حلوا با قیف و یا تزیین حلوا با قاشق و یا تزیین حلوا مجلسی برای تزیین کردن این نوع حلوا استفاده کنید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید